Історія ШПИТЬКІВСЬКОГО МНВК

/Files/images/IMG_3248.jpg

З метою покращення трудової підготовки учнів та виконуючи постанову ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР № 1111 від 22 грудня 1977 р. „Про дальше вдосконалення навчання, виховання учнів загальноосвітніх шкіл і підготовки до праці” „Постанову Ради Міністрів СРСР від 23 серпня 1974 р”.„ Про організацію міжшкільних навчально-виробничих комбінатів по трудовому навчанню і професійній орієнтації учнів”, рішення Києво-Святошинського райвиконкому № 410 від 06.08.1979 р.,а також згідно наказу Міністерства освіти УРСР від 17.08.1979 р. № 243 „Про затвердження МНВК трудового навчання і професійної орієнтації учнів” Київського обласного відділу освіти від 10 січня 1980 року №6” „Про затвердження Шпитьківського МНВК трудового навчання і професійної орієнтації учнів,” був відкритий в с. Шпитьки міжшкільний навчально-виробничий комбінат по трудовому навчанню і професійній орієнтації учнів на базі приміщень старої Шпитьківської школи.
Таким чином в Шпитьківському МНВК Шпитьківської ЗОШ, Бузівської ЗОШ, Гореницької ЗОШ, Дмитрівської ЗОШ, Михайло-Рубежівської ЗОШ, Горенської ЗОШ, Петропавлівсько-Борщагівської ЗОШ та Музичанської ЗОШ, а це учні з 23 сіл Києво-Святошинського району, здобули можливість навчатися і здобувати за їх бажанням професії:
оператора машинного доїння
майстра закритого гурнту
водія автотранспортних засобів категорії „B C”
тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорії „А”
швачки.

Протягом діяльності комбінату відповідно до потреб і замовлень підприємств і організацій, з урахуванням інтересів і нахилів учнів райвиконкомом приймалися рішення про заміну професій, або додаткове їх вивчення. В цих рішеннях вказано базові підприємства по професіях та базові школи.
Шпитьківський МНВК є українським, національним, державно-громадським навчальним закладом.
В своїй роботі комбінат керується Конституцією України.
Законом „Про освіту”, власним Статутом, зареєстрованим у встановленому порядку іншими діючими законодавчими та нормативними актами.
За час свого існування в комбінаті підготовлено понад 6000 кваліфікованих робітників різних професій для сільського господарства і сфери обслуговування в тому числі:
водіїв автомобіля – 3114;
трактористів-машиністів – 1103;
швачок – 451;
продавців – 600;
майстрів закритого грунту – 303;
майстрів машинного доїння – 295;
технологів харчової промисловості – 99;
операторів комп’ютерного набору – 134;
перукарів – 62.
Крім того на вечірніх курсах підготовлено близько 2000 водіїв автомобіля; а також більше 1500 водіїв транспортних засобів пройшли навчання на замовлення підприємств, у зв’язку із введенням в дію нових правил дорожнього руху.

Шпитьківський МНВК єдиний сільський навчальний заклад регіону, що надає послуги в профорієнтації, трудовій та професійній підготовці не тільки учням денних шкіл, а й молоді, що працює, навчається у вечірніх школах, не повнолітнім, що не продовжують навчання у школах, не зайняті молоді і таким чином допомагає у розв’язані гострої соціальної проблеми зайнятості в умовах формування ринку раці, сприяє соціальному захисту молоді.

Директор Шпитьківського МНВК Шевчук О.С.
Кiлькiсть переглядiв: 115

Коментарi